Ania Rusowicz - MentalPath.pl

specjaliści

Ania Rusowicz

psycholog, psycholog sceny, wokalistka, artystka

Ania Rusowicz

Polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK oraz nagrody dziennikarzy na festiwalu w Opolu.

Kompozytorka, tekściarka, producentka, ale przede wszystkim osoba, która nowo przywróciła styl i muzykę lat 60-tych i 70-tych w Polsce, nagrywając 5 płyt w stylu retro, z których dwie okryły się statusem „złotych”. Występowała i nagrywała wraz z Davidem Podsiadło, Organkiem, Wojtkiem Mazolewskim , zespołem Raz Dwa Trzy, Maleńczukiem i wieloma innymi cenionymi artystami. Brała udział w wielu telewizyjnych wydarzeniach, festiwalach, koncertach takich jak np. Przystanek Woodstock/Poland Rock czy Męskie Granie. Jurorka w programie „Aplauz Aplauz ” w stacji TVN.

Wieloletnie doświadczenie sceniczne uświadomiło mi, że tak naprawdę to co warunkuje nasz sukces na scenie, to nasze emocje i życie wewnętrzne.Czasem jest istotniejsze niż sam talent. Każda osoba zasługuje na wsparcie, a zwłaszcza wrażliwe dusze.

Pandemia COVID-19 spowodowała niełatwe realia dla osób, które nagle straciły możliwość rozwijania swoich zainteresowań artystycznych, a co za tym idzie, możliwości kształcenia się w kierunku zawodów artystycznych.
Ograniczenia wynikające z obostrzeń epidemicznych niestety niosą za sobą przykre konsekwencje, co niewątpliwie wpływa na kondycje psychiczną dzieci i młodzieży. Biorąc pod uwagę konieczność uczestniczenia w nauczaniu zdalnym , odizolowanie od rówieśników, a także trudną sytuację w kraju, która niewątpliwie wpływa na sytuację rodzinną, konieczne jest udzielenie dzieciom i młodzieży pomocy, tak aby mogły powrócić do normalnego życia i do swoich pasji.

Zapraszam na sesje indywidualne, a także warsztaty. Pracuję z młodzieżą od 14 roku życia.

Edukacja

Z wykształcenia psycholog oraz twórczyni terminu PSYCHOLOGIA SCENY. Jest to innowacyjne, analityczne i motywacyjne podejście w budowaniu własnej kariery, oparte na rozumieniu świata własnych emocji, które są także nieodzownym elementem publicznych wystąpień. Metoda zakłada, że na rozwój osobowości artysty, poza uzdolnieniami, mają wpływ takie czynniki jak wzorce z dzieciństwa, konflikty wewnętrzne, nieświadome mechanizmy, a także trudne doświadczenia, choćby te związane z krytyką, które potrafią utknąć w pamięci i blokować rozwój  artystyczny.

Sesje indywidualne i warsztaty

  • wsparcie psychologiczne dla osób dotkniętych brakiem dostępu do kultury i szutki na skutek pandemii Covid-19
  • psychologia sceny

Nasi Specjaliści

Umów wizytę