Dodatkową charakterystyką grupy jest szczególna uważność na kwestie związane z tożsamością – zarówno seksualną, jak i płciową. Zaproszenie skierowane do osób z grupy LGBTQ+, ma na celu stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla osób spoza grupy społecznie uprzywilejowanej. Sama przynależność do grupy mniejszościowej często stanowi dodatkowe, poza codziennymi, wyzwanie, a przez to wymaga dodatkowego wsparcia, które nie zawsze jest dostępne i możliwe w otoczeniu w którym się funkcjonuje. Zapraszam do przestrzeni, w której można w bezpiecznych warunkach eksplorować doświadczenia, potrzeby i tematy związane z tożsamością. Grupa otwarta na osoby neuroróżnorodne.
Do pracy w grupie zapraszamy osoby, które:
- chcą budować głębsze i bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi,
- chcą lepiej rozumieć i wyrażać własne myśli, uczucia i potrzeby,
- chcą lepiej poznać siebie, rozpoznać źródła własnych trudności emocjonalnych i nauczyć się radzić sobie z nimi,
- czują się obciążone nadmiernym stresem, szukają wsparcia,
- doświadczają obniżonego nastroju
- doświadczają nieśmiałości i lęku w sytuacjach społecznych, nawiązywaniu czy pogłębianiu znajomości;
- doświadczają niepewności dotyczącej własnej tożsamości, drogi życiowej, podejmowanych wyborów;
- zastanawiają się nad własną tożsamością seksualną i/lub płciową,
- pragną poznać inne osoby, o podobnym doświadczeniu,
- doświadczają trudności w odnalezieniu się w aktualnej sytuacji życiowej (m.in. praca, studia, relacje, zdrowie, zainteresowania)
- są ciekawe jak wpływają na innych ludzi i jak są odbierane przez nich odbierane,
- czują się samotne, niezrozumiane przez otoczenie
Grupa przeznaczona jest zdecydowanych na podjęcie uczestnictwa w całym cyklu spotkań. Grupa ma formę zamkniętą, to znaczy że jej skład nie zmienia się przez czas trwania procesu, nie dochodzą nowe osoby. Wcześniejsze doświadczenie w terapii nie jest konieczne. Udział w grupie nie wyklucza jednoczesnego uczestniczenia w terapii indywidualnej, należy to jednak omówić podczas konsultacji wstępnej do grupy oraz z osobą prowadzącą terapię indywidualną.
Ilość miejsc ograniczona, maksymalnie 11 osób.
Czas trwania:
Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek, godz. 18:00-19:50, w okresie od 03.03.2024 do 28.07.2025, za wyjątkiem 24.03.2024 i 21.04.2024 (20 spotkań). W trakcie każdej sesji przewidziana jest 10 minutowa przerwa.
Prowadząca:
Katarzyna Dułak – certyfikowana psychoterapeutka, psycholożka, seksuolożka, superwizorka w szkoleniu.
Zapisy:
Uczestnictwo w grupie poprzedzone jest 1-2 konsultacjami kwalifikacyjnymi, prowadzonymi przez terapeutkę prowadzącą grupę. Czas trwania konsultacji to 50 minut, koszt zgodny z cennikiem za konsultację.
Aby dołączyć do grupy, należy zgłosić się na konsultację kwalifikacyjną. Zapisy na konsultacje odbywają się telefonicznie lub osobiście poprzez rejestrację w Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki (tel. 789190192).
Koszt:
Koszt sesji terapii grupowej to 150 zł za spotkanie, płatność z góry za cały miesiąc, do 10 dnia danego miesiąca.
Koszt konsultacji kwalifikacyjnej 250 zł.