Psychologia sceny

dla kogo

Dla studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki oraz dla osób, których praca zawodowa związana jest z pomocą rodzinie (pracownicy MOPSów, domów dziecka itd.)

cena

Sesje indywidualne – 150 zł za 50 minut.

350 zł od osoby za warsztaty jednodniowe (sobota lub niedziela) w godz. 10 – 17.

kiedy

Zbieramy zapisy osób zainteresowanych. Po zebraniu się grupy 8-10 osób ustalimy odpowiadający wszystkim termin warsztatu oraz uwzględniając preferencje uczestników określimy formułę spotkania stacjonarnie lub on-line.

Zapraszamy również na warsztaty indywidualne.

prowadząca

Ania Rusowicz – polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK oraz nagrody dziennikarzy na festiwalu w Opolu.

Kompozytorka, tekściarka, producentka, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60-tych i 70-tych w Polsce, nagrywając 5 płyt w stylu retro, z których dwie okryły się statusem „złotych”. Występowała i nagrywała wraz z Davidem Podsiadło, Organkiem, Wojtkiem Mazolewskim , zespołem Raz Dwa Trzy, Maleńczukiem i wieloma innymi cenionymi artystami. Brała udział w wielu telewizyjnych wydarzeniach, festiwalach, koncertach takich, jak np. Przystanek Woodstock/Poland Rock czy Męskie Granie. Jurorka w programie „Aplauz Aplauz „w stacji TVN.

Z wykształcenia psycholog oraz twórczyni terminu PSYCHOLOGIA SCENY.

opis szkolenia

PSYCHOLOGIA SCENY – jest to innowacyjne, analityczne i motywacyjne podejście w budowaniu własnej kariery oparte na rozumieniu świata własnych emocji, które są także nieodzownym elementem publicznych wystąpień. Metoda zakłada, że na rozwój osobowości artysty, poza uzdolnieniami, mają wpływ takie czynniki jak: wzorce z dzieciństwa , konflikty wewnętrzne, nieświadome mechanizmy, a także trudne doświadczenia , choćby te związane z krytyką, które potrafią utknąć w pamięci i blokować rozwój  artystyczny.

Wieloletnie doświadczenie sceniczne uświadomiło mi że tak naprawdę to co warunkuje nasz sukces na scenie to nasze emocje i życie wewnętrzne.Czasem jest istotniejsze niż sam talent.Każda osoba zasługuje na wsparcie, a zwłaszcza wrażliwe dusze. 

Pandemia COVID-19 spowodowała niełatwe realia dla osób, które nagle straciły możliwość rozwijania swoich zainteresowań artystycznych, a co za tym idzie możliwości kształcenia się w kierunku zawodów artystycznych.
Ograniczenia wynikające z obostrzeń epidemicznych niestety niosą za sobą przykre konsekwencje, co niewątpliwie wpływa na kondycję psychiczną dzieci i młodzieży. Biorąc pod uwagę konieczność uczestniczenia w nauczaniu zdalnym, odizolowanie od rówieśników, a także trudną sytuację w kraju, która niewątpliwie wpływa na sytuację rodzinną, konieczne jest udzielenie dzieciom i młodzieży pomocy, tak aby mogły powrócić do normalnego życia i do swoich pasji.