specjaliści

Aleksandra Bilejczyk

psycholog, psychoterapeuta, seksuolog

Aleksandra Bilejczyk

psycholożka, psychoterapeutka

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku psychologia kliniczna Uniwersytetu SWPS, studiów podyplomowych na kierunku seksuologia kliniczna na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W szkole Centrum CBT odbyła 4-letnie szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Uzyskała Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPB (certyfikat nr 580). Ukończyła szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w ośrodku „Poza Schematami”.

Zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży. Udziela konsultacji rodzicielskich nakierowanych na wsparcie i psychoedukację związaną z problemami wychowawczymi i trudnościami rozwojowymi. Jest od kilkunastu lat aktywna w pracy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Pracuje głównie w paradygmacie poznawczo-behawioralnym stosując techniki o naukowo udowodnionej skuteczności.

Doświadczenie zawodowe związane z psychoterapią dzieci i młodzieży zdobywała na dziecięcym Oddziale Klinicznym Psychiatrii w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie (2013-2014) i w Przychodni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży SWZPZPOZ w Warszawie (2014-2019), Centrum Psychoterapii KONTAKT (2019-2023), Centrum Terapeutyczne Mental Path w Warszawie (od 2023).

Doświadczenie zawodowe w pracy z osobami dorosłymi zdobywała na XX Dziennym Oddziale Psychiatrycznym SWZPZPOZ (2012-2013) oraz w Porani Seksuologicznej i Patologii Współżycia Centrum Psychoterapii SWZPZPOZ w Warszawie (2007-2008, 2014-2016), Centrum Psychoterapii KONTAKT (2019-2023), Centrum Terapeutyczne Mental Path w Warszawie (od 2023).

Główne obszary jej pracy psychoterapeutycznej to zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, zaburzenia w obrębie nieprawidłowo kształtującej się osobowości u młodzieży, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia rozwoju psychoseksualnego, problemy emocjonalne okresu dojrzewania. Jej szczególne zainteresowania zawodowe skupiają się na psychoterapii osób neuroróżnorodnych (zaburzenia neurorozwojowe: ADHD, spektrum autyzmu). Ponadto pracuje z artystami nad rozwojem ich potencjału twórczego.

Kładzie szczególny nacisk na relację terapeutyczną mając na celu m.in. zindywidualizowanie kierunku terapii dostosowując metodologię i techniki psychoterapeutyczne do problematyki i celów każdego pacjenta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z neuroróżnorodnością skutecznie pomaga w radzeniu sobie z trudnościami w codziennym funkcjonowaniu pacjentów, rozwoju umiejętności społecznych oraz rozwoju emocjonalnym.

Zajmuje się także konsultacjami dla osób podejrzewających u siebie bądź swoich bliskich ADHD, czy spektrum autyzmu. Pomaga w zrozumieniu objawów i konsekwencji tych trudności. Wspiera w budowaniu wzajemnego zrozumienia i akceptacji w rodzinach osób neuroróżnorodnych. Pomaga nabywać umiejętności „zarządzania życiem” osobom z ADHD.

Szczególnym obszarem pracy terapeutycznej i zainteresowań zawodowych stanowi dla niej tematyka twórczości artystycznej. Zajmuje się pomocą osobom przechodzącym kryzys twórczy. Wykorzystuje sztukę i zainteresowania artystyczne jako narzędzie w psychoterapii. Wspiera pacjentów w odkrywaniu i wyrażaniu emocji by rozwijali swój potencjał twórczy zarówno w szeroko pojętym rozwoju, jak i w celu przełamania blokad i kryzysów u artystów. Pomaga zrozumieć rolę tworzenia jako formy ekspresji swojej osobowości, źródła samooceny i poczucia sensu.

Członkini PTTPB (Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej). Współzałożycielka Centrum Psychoterapii KONTAKT w Warszawie, a następnie współzałożycielka grupy Mental Path skupiającej ośrodki terapeutyczne zlokalizowanych w pięciu miastach w Polsce.

Nasi Specjaliści