specjaliści

Weronika Dzierżawa - Zalewajska

Weronika Dzierżawa – Nalewajska

psychoterapeuta

Weronika Dzierżawa – Nalewajska

Jestem psychologiem dziecięcym, psychoterapeutką. Prowadzę terapię indywidualną dzieci, nastolatków, dorosłych  oraz terapię rodzin. W pracy terapeutycznej najbliższy jest mi nurt systemowy, ale inspirację do pracy czerpię z różnych źródeł.

Przez lata wspierałam dzieci, rodziców i kadrę warszawskich przedszkoli i szkół, gdzie prowadziłam m.in. warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci, a także warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców oraz szkolenia dla nauczycieli. W czasie swojej współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę (dawną Fundacją Dzieci Niczyje) poznałam również obszar pracy z dzieckiem krzywdzonym. Wiele godzin spędzonych z dziećmi i nastolatkami pozwoliło mi zbliżyć się do ich sposobu patrzenia na świat a także jeszcze bardziej ich światem zaciekawić.

Praca z dziećmi zaowocowała również doświadczeniem w pracy z rodzicami. Z nimi spotykamy się nie tylko przy okazji psychoterapii rodzinnej czy ich własnej, ale także na konsultacjach wychowawczych.

Cenię sobie spotkania z osobami ze spektrum autyzmu, z którymi skupiam się na wspieraniu ich trudności oraz wzmacnianiu potencjału i mocnych stron.

Zgodnie z obowiązującymi psychoterapeutów zasadami, swoją pracę poddaję regularnej superwizji korzystając ze wsparcia certyfikowanego specjalisty PTP.

 

Najważniejsze kursy i szkolenia:

  • Kurs zaawansowany psychoterapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, Poznań.
  • Kurs podstawowy psychoterapii systemowej indywidualnej i rodzin w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, Warszawa
  • Warsztat „Systemowa terapia dzieci i młodzieży”
  • Proces diagnozy i terapia behawioralno-poznawcza dzieci i młodzieży w pracy psychologa i pedagoga w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Warszawa
  • Szkolenia i warsztaty z zakresu komunikacji; pracy terapeutycznej z osobami LGBTQ+;  terapii moczenia i zaparć u dzieci, pracy z mutyzmem wybiórczym.

Nasi Specjaliści