usługi

Założyciele MentalPath to psychologowie z wieloletnim doświadczeniem, którzy wiedzą, że ze ścieżki życia każdego z nas zdarza się zboczyć.Nie wszyscy w takich sytuacjach potrzebują fachowej pomocy. Niektórym wystarcza rozmowa z kimś bliskim, zwykłe wygadanie się lub wypłakanie.

Wyrzucenie z siebie negatywnych emocji lub stresu poprzez aktywność fizyczną , często też wystarcza, żeby nabrać dystansu do problemu i podjąć decyzję co chcę robić dalej, żeby powrócić do stanu równowagi.

Czasem jednak w pędzie życia nie zauważamy swojego zmęczenia i zestresowania. Dopiero dochodząc do granic wytrzymałości możemy poczuć, jak bardzo jesteśmy wyczerpani.

Nie zawsze jesteśmy w pełni świadomi siebie i sytuacji, w której się znaleźliśmy. Może nam brakować koniecznej siły wewnętrznej, motywacji albo nie mamy odpowiednich wzorców wyniesionych z domu, z których moglibyśmy skorzystać. Wszechobecny stres i napięcie, w których funkcjonujemy od dłuższego czasu, mogą powodować wiele przykrych dolegliwości. Na tyle silnych, że nie jesteśmy już w stanie sami sobie z nimi poradzić. Nie umiemy rozpoznać i nazwać swoich emocji. Wiemy tylko, że coś niepojącego się z nami dzieje.

Wtedy potrzebujemy, żeby ktoś pomógł nam nakreślić nową mapę, dzięki której wrócimy na właściwą ścieżkę. Do tego potrzebny jest specjalista – psycholog. Im więcej miejsc na mapie uda nam się wspólnie odwiedzić i poznać, tym bardziej będziemy świadomi siebie, swoich potrzeb, uczuć, emocji i reakcji na nie.

Psychologia pomaga odkryć lub też wykształcić zasoby, posiąść wiedzę i wzmocnić świadomość bez których trudno jest nam radzić sobie w sytuacjach takich jak: utrata bliskiej osoby, problemy w rodzinie, stres w miejscu pracy, trudna sytuacja ekonomiczna, utrata zdrowia. W razie zaburzeń psychicznych psycholog skieruje pacjenta do lekarza psychiatry.

 Pokazujemy i uczymy jak sobie pomóc w utrzymaniu prawidłowych oraz konstruktywnych zachowań. Jak rozwinąć indywidualną odporność psychiczną na stres i budować zdrowe relacje z innymi i sobą.

W MentalPath wychodzimy poza ramy klasycznego rozumienia psychologii, patrzymy na człowieka całościowo z jego psychiką i ciałem, jako dwoma nierozerwalnie ze sobą powiązanym elementami kształtującymi nasz dobrostan psychiczny, którego nie daje się osiągnąć bez świadomego dbania o: zdrowe odżywianie, kondycję fizyczną, jakość snu, relacje interpersonalne, równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, świadome branie i dawanie bez poczucia winy i wstydu.

Klasyczną psychologię rozumianą jako interwencja kryzysowa, poradnictwo, diagnostyka, psychoterapia, poszerzamy o pracę z ciałem dobraną do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Zapewniamy również spotkania z następującymi specjalistami: psychodietetykiem, terapeutą manualnym, instruktorem jogi, instruktorem mindfulness i wielu innymi, którzy działając łącznie z psychologiem prowadzącym realnie wpływają na poprawę dobrostanu psychicznego naszych pacjentów.

W MentalPath nasi doświadczeni psychologowie, psychoterapeuci i psychiatrzy potrafią pomóc praktycznie w każdej dolegliwości związanej ze zdrowiem psychicznym. Nasze holistyczne i multidyscyplinarne podejście gwarantuje, że każdy pacjent otrzyma u nas diagnostykę i leczenie na najwyższym możliwym poziomie.

Kto kim jest:

Jest lekarzem

Prowadzi psychoterapię

Wystawia recepty  i L4

Prowadzi interwencję kryzysową

Prowadzi psychoedukację

Zajmuję się diagnozą psychologiczną

psycholog

x

x

x

V

V

V

psychoterapeuta

x

V

x

V

V

V

psychiatra

V

x

V

x

x

x

Kto kim jest:

psycholog

NIE jest lekarzem

NIE prowadzi psychoterapii

NIE wystawia recept i L4

Prowadzi interwencję kryzysową

Prowadzi psychoedukację

Zajmuję się diagnozą psychologiczną

psychoterapeuta

NIE jest lekarzem

Prowadzi psychoterapie

NIE wystawia recept i L4

Prowadzi interwencję kryzysową

Prowadzi psychoedukację

Zajmuję się diagnozą psychologiczną

psychiatra

Jest lekarzem

NIE prowadzi psychoterapii

Wystawia recepty i L4

NIE prowadzi interwencji kryzysowej

NIE prowadzi psychoedukację

NIE zajmuję się diagnozą psychologiczną