specjaliści

Agnieszka Smetana Psycholog

Maja Wojnarowicz

neurologopeda, 

rehabilitant i nauczyciel emisji głosu

Maja Wojnarowicz

Jestem neurologopedą, prowadzę rehabilitację głosu, terapię manualną krtani, jestem również wokalistką, pedagogiem i trenerem wokalnym, nauczycielem emisji głosu w mowie i śpiewie.

Ukończyłam Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim oraz Logopedię i Neurologopedię. 

Specjalizuję się w leczeniu czynnościowych zaburzeń głosu oraz w zmianach strukturalnych (organicznych), w trudnościach z mową i głosem o podłożu psychosomatycznym (afonie psychogenne, różnego rodzaju dysfonie, głos niestabilny, “uciekający”), terapii oddechu. Prowadzę osoby transgender w procesie korekcji płci, oraz osoby z przetrwałym głosem fistułowym ( nieprawidłowe przejście lub niedokończona mutacja). 

Centrum moich zainteresowań od ponad 20 lat jest GŁOS, do którego podchodzę ze szczególnym namaszczeniem. Od tego czasu uczę śpiewu oraz rehabilituje głosy. Prowadzę osoby zawodowo pracujące na scenie i w mediach, ale również osoby, które pragną zbudować piękny, zdrowy głos w mowie i śpiewie, osoby po traumach, których pamięć w ciele przejawia się często w brzmieniu głosu. 

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi, ale obecnie pracuję głównie z osobami dorosłymi i nastolatkami. Zajmuję się również problemami zdrowia głosu i zaburzeniami rozwoju mowy u dzieci. 

Moje poszukiwania jak najlepszego zrozumienia potrzeb i osobowości każdego głosu sprawiły, że obszar moich zainteresowań obejmuje zarówno psychologię, osteopatię, foniatrię, jak i psychobiologię oraz metody terapii przez ciało i oddech. W swojej pracy wnikliwie poszukuję przyczyn zaburzeń głosu i stawiam na zrozumienie potrzeb, zbudowanie relacji z własnymi odczuciami i potrzebami a moim głównym celem jest uzyskanie długotrwałego zdrowia głosu i przekazanie moim Klientom i Pacjentom wiedzy i narzędzi dla utrzymania go w jak najlepszej kondycji na całe życie. 

Wiele lat byłam solistką i członkiem zespołów teatralnych ( Warszawska Opera Kameralna, Teatr Muzyczny, orkiestry symfoniczne), obecnie zdecydowanie wolę uczyć śpiewu a do słuchania wybieram raczej gatunki muzyki rozrywkowej i musical niż klasykę, z której wyrosłam.

W wolnych chwilach jeżdżę konno, czytam, chadzam do teatru, słucham muzyki, spędzam czas i zajmuję się zwierzętami, na łonie natury, słucham ciszy i milczę.

Nasi Specjaliści